Hakkımızda

photo-1556761175-4b46a572b786

Hikayemiz

Bilişim ve teknoloji bir ülkenin refahına ve kalkınmasına değer katmak için yüzyılın itici kaynağıdır. Bu nedenle, Ankara’da nitelikli insan kaynaklarının yetiştirilmesine katkı sağlamak, özellikle gençlerin teknolojik konularda araştırma ve geliştirme çalışmalarını teşvik etmek Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin öne çıkan hedeflerindendir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara’yı, Avrasya genelinde bir veri havuzu ve teknoloji köprüsü olan bir siber şehre dönüştürme hedefi doğrultusunda, ilki 26 Temmuz 2021 tarihinde Pursaklar’da açılacak olan Kuzey Yıldızı TechBridge olmak üzere, Çankaya, Dikmen, Ulus ve Çayyolu’nda TechBridge Merkezlerinin ve Birlik Mahallesi’nde bir E-Spor Tesisi’nin açılması planlanmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu girişimler ile aynı zamanda geleceğin teknolojilerine, Ar-Ge’ye ve nihayetinde Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek gençlerimize yatırım yapmaktadır.

İlhama ihtiyacınız mı var? Buradayız.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, TechBridges Teknoloji Merkezleri kapsamında, 3D yazıcılar ve scannerları, ihtiyaç duyulan teknik donanımı, internet ve elektrik ihtiyaçlarını, açık ofis alanlarını, toplantı ve seminer salonlarını parlak fikirli gençlerimizin ve girişimcilerimizin kullanımına sunmaktadır.

Bu merkezlerde ayrıca, oyun yazılımı tasarım programları, görsel efekt eğitimi, reklam filmi yapımı gibi teknik eğitimlerin verilmesi de amaçlanmaktadır. Bu girişimlerde yeralmaya yönelik öncelikler; teknolojide yenilikçilik, girişimcilik ve sürdürülebilir uygulamalar olacaktır.

Katılım kapsamında çeşitli mobil uygulamalar, yapay zeka, işletme, sağlık ve organik tarım yazılımları, atık yönetimi telekomünikasyon, bilgi güvenliği, savunma, akıllı şehir sistemleri, e-oyunlar, IoT ve Büyük Veri, e-öğrenme, simülasyon, imaj, coğrafya ve dil işleme, engelli vatandaşlara, yeşil çevre teknolojilerine fikir/ürün/proje üreten, ampute hayvanlar için protez geliştirmeyi hedefleyen genç girişimciler ve daha farklı birçok teknolojik alanda çözüm sunan parlak fikirli gençlerimiz yer alabilecektir.

web_150dpi-2018_12_13_ww_10_dev_sq_1416

Sürekli Gelişim

Şeffaf

Vatandaş Ve Sonuç Odaklı

Size sunabileceğimiz teklifler için bizimle iletişime geçin

Ankara’da bulunan ofislerimizden en uygun olanını size bulmak için
bizimle iletişime geçin!